site.btaСтарши треньорът на Славия Златомир Загорчич критикува съдийството в мача с Крумовград

Златомир Загорчич / Снимка: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич бе разочарован след поражението на своя тим с 0:1 от Крумовград на старта на новия сезон в Първа лига. Той изрази остро мнението си срещу съдийството на Георги Давидов.

"Направихме една грешка, от която получихме гол. След това контролирахме нещата и в последните 15 минути на първото полувреме имахме една ситуация на Тони Тасев, при която да изравним. Опитвахме се и през второто полувреме по всякакъв начин да отбележим, но не успяхме. Продължението от пет минути на мача беше много срамно. През втората част активно се играеше около 15 минути, може и по-малко. Не виждам какъв е проблемът да се вдигнат 10 или 12 минути. После съдиите обвиняват треньорите защо се ядосват, наказват се треньорите... Кой ще накаже някой път съдиите за тези неща? През второто полувреме накъсваш играта и позволяваш на Крумовград да прави каквото си иска... Губим си времето... А искаме да гледаме хубав футбол. По кой начин да го направим? Това са хората, които убиват футбола, ако продължават по този начин", емоционален бе след края на мача Загорчич.

"Хората, които убиват футбола... не позволяват да има игра и да има динамика. Който е по-добър на терена, нека да спечели. Днес Крумовград успя да вземе трите точки. Честито на тях. Ние ще се опитаме да спечелим следващия мач, но начинът на действие на съдиите... Не заслужават тези съдии да са в "А" група. Главната причина за загубата е нашата грешка. Сърдит съм на футболистите заради тази грешка, но през второто полувреме футбол не се играеше", разочарован бе наставникът на Славия.

Към 02:30 на 20.07.2024 Новините от днес