site.btaДимо Андреев се класира за финала на чук на Европейското първенство по лека атлетика в Банска Бистрица

снимка: Списание "Атлетика"

Най-добрият български състезател на чук при юношите до 18 години Димо Андреев се класира за финала на Европейското първенство по лека атлетика в Банска Бистрица (Словакия).

Андреев изпрати 5-килограмовия уред на 70.27 метра в първия си опит и зае третото място в квалификациите след Сотирис Гентекос (Гърция) със 71.55 и Зетени Беке (Унгария) със 70.37.

Вторият българин в квалификацията Александър Бърдаров записа 64.57 метра и се класира на 13-а позиция, като за финала му трябваше резултат 65.37.

Кристина Петкова се класира четвърта в третия полуфинал на 400 метра с 55.03 секунди, с което се нареди на четвърто място в серията на 11-о в общото подреждане на полуфиналите и не продължава напред.

В сериите на 400 метра с препятствия за юноши участваха двама българи – Павел Грозев и Томас Валентинов, които бягаха съответно 56.59 и 59.46 секунди, но не успяха да се класират за финала.

Анна Миланова, Рая Димитрова и Деян Цветанов също бягаха в сериите на 200 метра, но без да продължат към полуфиналите. Миланова записа 25.20 секунди, Димитрова не завърши дистанцията, а Цветанов направи лично за сезона от 22.55 секунди. Част от тези атлети ще участват в сериите на щафетите.

Към 18:33 на 19.07.2024 Новините от днес