site.btaБившият германски национал Дитмар Хаман критикува представянето на Англия на Евро 2024

Бившият германски национал Дитмар Хаман критикува представянето на Англия на Евро 2024. Островитяните достигнаха до финала на турнира в Германия, но загубиха драматично с 1:2 срещу Испания. По време на цялото първенство играта на англичаните беше определяна за скучна и неатрактивна.

"Ужасен футбол. От десетте най-лоши мача на шампионата, седем от тях са с участието на Англия. Не разбирам защо Хари Кейн се движеше толкова малко. Те загубиха всеки мач в директните елиминации. Беше опасно, когато Оли Уоткинс влезе. Ни фанала Коул Палмър влиза и бележи пет минути по-късно. Представете си, ако английският тим беше повел в някой от мачовете. Представете си, ако бяха играли заедно Фил Фоудън, Еберечи Езе или Антъни Гордън. Ако те бяха напред, нямаше да са толкова обвързани с дефанзивната игра. Ако англичаните играеха по-бързо и по-нападателно, никой не би се върнал в защита срещу тях. Единствено Франция можеше да отвърне на бързото темпо на Англия", заяви Дитмар Хаман пред ирландската телевизия RTE.

Английският отбор имаше много късмет по пътя си към мача за титлата на шампионата в Германия, след като отстрани Словакия с продължения, елиминира Швейцария след изпълнение на дузпи и победи Нидерландия с гол в последната минута на редовното време.

Към 09:40 на 16.07.2024 Новините от днес