site.btaКолумбия се класира за финала на Копа Америка след 1:0 над Уругвай с човек по-малко

Колумбиецът Матеус Урибе (вляво) пази топката от уругвайския нападател Дарвин Нунес в полуфинала за Копа Америка, игран тази нощ в Шарлът, САЩ. Снимка: АП/Nell Redmond

Колумбия е вторият финалист на първенството на Южна Америка - Копа Америка, след 1:0 над Уругвай на полуфинала на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, в американския щат Северна Каролина.

Единственият гол в мача бе отбелязан с глава в 39-ата минута от Хеферсон Лерма след центриране от корнер на капитана Хамес Родригес.

Колумбийците изиграха половината мач с човек па-малко, след като в първата минута на даденото продължение на първото полувреме втори жълт картон получи Даниел Муньос. До изгонването му се стигна след извършено грубо нарушение срещу уругваеца Мануел Угарте. Ситуацията бе прегледана от ВАР, преди мексиканският съдия Сесар Рамос да вземе решението.

Това е първи финал за Колумбия от 23 години. За последно отборът на тази страна игра в двубоя за титлата в първенството през 2001 г., когато беше домакин и спечели с 1:0 над Мексико с гол на защитника Иван Рамиро Кордоба.

На финала в събота срещу неделя българско време на "Хард рок стейдиъм" в Маями, щата Флорида, тимът на аржентинския селекционер Нестор Лоренсо ще се изправи срещу действащия шампион Аржентина.