site.btaЧерно море победи Дунав Русе във втората си контрола за деня

Черно море победи Дунав Русе във втората си контрола за деня
БТА, Варна (10 юли 2024) На стадион "Тича" във Варна Черно море играе втората си контролна среща за деня срещу тима на Дунав Русе.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков (ЕВ)

Черно море постигна победа с 4:0 над Дунав Русе във втората си контролна среща за деня. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна

Домакините можеха да открият резултата още в 14-ата минута когато Дуду стреля опасно, но топката премина покрай вратата на Дунав. В 19-ата минута Черно море откри резултата. Дуду бе изведен в чудесна позиция отдясно и с хубав удар вкара за 1:0. В 26-ата минута Уеслен Жуниор можеше да вкара нов гол за „моряците“. Той стреля опасно по диагонал, но топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Влатко Дробаров засече топката с глава, но тя мина над вратата. В 29-ата минута гостите стигнаха до добра ситуация, когато Камен Хаджиев засече топката с глава в наказателното поле на домакините, но вратарят Пламен Илиев успя да улови.

В 51-ата минута Черно море можеше да вкара нов гол. Николай Златев получи топката около границата на наказателното поле и стреля силно и технично, но вратарят на Дунав Даниел Николов успя, макар и трудно да спаси. В 62-ата и 63-ата минути вратарят Даниел Николов спаси опасни удари на Мазир Сула и Николай Златев. В 64-ата минута Черно море удвои преднината си. Виктор Попов намери непокрит около точката за изпълнение на дузпа Мазир Сула, който с топовен шут вкара за 2:0. В 78-ата минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение срещу Брено Тейшейра. Нападателят изпълни наказателния удар, но вратарят на Дунав спаси. Дузпата обаче бе пребита заради някакво нарушение при изпълнението на първия удар, а Брено Тейшейра не сбърка и вкара трети гол за „моряците“. В 89-ата минута Васил Панайотов със страхотен прехвърлящ удар зад центъра на терена вкара четвъртия гол за домакините.

Досега Черно море изигра пет проверки. "Моряците" победиха Фарул в Румъния с 1:0, загубиха с 2:5 от Ботев Пловдив, завършиха 0:0 с Левски, а днес загубиха от Фратрия с 0:1 и победиха с 4:0 Дунав.

Последната проверка на Черно море преди началото на първенството е в събота от 19:45 срещу Добруджа, като преди мача ще бъде официалното представяне на отбора за новия сезон.

Към 01:17 на 11.07.2024 Новините от днес