site.btaЛоренцо Музети победи Тайлър Фриц в петсетов мач и ще играе срещу Новак Джокович на полуфинал на "Уимбълдън"

Снимка: AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Италианецът Лоренцо Музети се наложи над американеца Тейлър Фриц с 3:6, 7:6 (5), 6:2, 3:6, 6:1 в четвъртфинален мач на "Уимбълдън", продължил 3 часа и половина.
Така Музети се класира за пръв път в кариерата си на полуфинал на турнир от Големия шлем.

Мачът не започна добре за италианеца, който отстъпи първия сет с 3:6. Американецът направи един пробив в четвъртия гейм, който му беше достатъчен за успеха.

Втората част започна с разменени пробиви, като след това двамата още веднъж пробива сервиса на съперника си, за да стигнат до тайбрек. В него Музети поведе с 4:1 и 6:3, преди да затвори частта при 7:5.

Третият сет бе за италианеца, който започна вдъхновено и поведе с 2:0, а след това направи още един пробив и взе аванс 5:1, преди да затвори с 6:2.

В четвъртата част ролите се смениха, като американецът проби за 5:3, а след това изравни резултата на свой сервис.

Лоренцо Музети беше запазил повече свежест в петия сет, който бе и най-кратък. Италианецът поведе убедително с 5:0, преди все пак Фриц да запише почетен гейм. Музети затвори мача на свой сервис, като преди последната точка в срещата американецът падна и се контузи, но все пас завърши последното разиграване.

Музети спечели повече точки на първия си сервис. Той направи 35 печеливши удара срещу 41 за американеца, но направи и по-малко непредизвикани грешки - 39 срещу 55 за Фриц.

"Новак Джокович е почти непобедим. През последните години той направи почти немислими неща. Мачовете ми с него винаги са големи битки. Ще бъде голямо предизвикателство за мен, но аз обичам това", коментира 22-годишният италианец след успеха си.

Лоренцо Музети и Новак Джокович имат 6 мача помежду си до момента, като сърбинът, който е носител на 24 титли от Големия шлем, има 5 победи и една загуба. Той се наложи над италианеца на "Ролан Гарос" през май гази година.

Към 23:32 на 10.07.2024 Новините от днес