site.btaСелекционерът на Испания Луис де ла Фуенте предлага да се премахнат продълженията на осминафиналите и на четвъртфиналите на Европейските първенства в бъдеще

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте би приветствал премахването на продълженията на осминафиналите и на четвъртфиналите на Европейските първенства по футбол в бъдеще, въпреки че отборът му победи Германия на осминафиналите, благодарение на допълнителни 30 минути.

Испания излиза срещу Франция на полуфиналите от Евро 2024 по-късно тази вечер и той смята, че футболистите му биха били по-свежи, ако не трябваше да играят 120 минути срещу домакините в петък. Микел Мерино вкара победния гол за Испания при успеха с 2:1 в 119-ата минута.

Три от четирите четвъртфинала бяха с продължения, като два завършиха с изпълнение на дузпи - победата на Франция над Португалия и на Англия над Швейцария. Вторият полуфинал в сряда е Англия срещу тима на Нидерландия, който имаше лукса да победи Турция с 2:1 в редовното време.

"На турнир като Европейско първенство, който е толкова изморителен, може би продълженията може да бъде премахнати", каза Де ла Фуенте пред медиите в Мюнхен, но добави, че допълнителното време трябва да остане за полуфиналите и за финала.

"Премахването на продълженията и преминаването направо към изпълнение на дузпи в първите два елиминационни кръга "също би помогнало на шоуто, защото играчите ще бъдат много по-свежи и ще бъдат в по-добро състояние за следващите мачове", добави треньорът на Испания.

На турнира Копа Америка, продължения има само ако е необходимо на финала. Преди това, ако срещата е завършила наравно в редовното време, се преминава направо към изпълнение на дузпи.

Към 14:25 на 09.07.2024 Новините от днес