site.btaБразилия надигра домакина Латвия и се класира за олимпийския турнир по баскетбол на Игрите в Париж

снимка: AP Photo/Roman Koksarov

Отборът на Бразилия ще участва в баскетболния турнир на Олимпиадата във френската столица Париж след като се наложи над домакина Латвия с 94:69 във финала на квалификационната надпревара в Рига.

Бразилците осъществиха серия от 19:0 над последните 3:21 минути от първата четвърт, която даде тон на убедителната победа над домакините.

Бруно Кабокло поведе Бразилия с 21 точки и 4 борби, а Леонардо Майндъл допринесе за успеха с 20 точки и 9 борби.

За състава на Латвия Рихардс Ломаж завърши с 15 точки и 5 борби.

Тимът на Бразилия ще попадне в група В на Олимпиадата и ще играе срещу домакина на Игрите Франция (27 юли), Германия (30 юли) и Япония (2 август) в първата фаза.

Останалите три места за олимпийския турнир по баскетбол при мъжете ще бъдат определени по-късно тази нощ българско време след финалите на другите три квалификационни надпревари в Испания, Гърция и Пуерто Рико.

За Париж 2024 вече се класираха четирикратният шампион и защитаващ титлата си отбор на САЩ, Франция, Германия, Япония, Сърбия, Ювен Судан, Канада и Австралия.

Французите се класираха като домакини, а останалите седем тима получиха квоти заради позицията си на последното Световно първенство през миналото лято.

Към 00:17 на 08.07.2024 Новините от днес