site.btaИва Иванова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис

снимка: Христо Касабов /БТА

Ива Иванова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

17-годишната българка, която е поставена под номер 16 в схемата, победи на старта участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Изабел Лейси след обрат с 2:6, 6:2, 6:2.

Двубоят продължи час и 41 минути.

Иванова загуби първия сет, допускайки общо три пробива, но във втората част поведе с 4:1 и след успешното 6:2 изравни резултата.

В решителния трети сет тя поведе с 3:0 и удържа аванса си до края.

Съперничка на Ива Иванова във втория кръг на "Уимбълдън" при девойките ще бъде победителката от мача между Асилжан Аристанбекова (Казахстан) и Реина Гото (Япония).

Срещите си от първия кръг предстои да изиграят и другите две българки в надпреварата на сингъл при девойките - Росица Денчева и Елизара Янева, както и Александър Василев при юношите. Мачовете им бяха отложени за утре, тъй като дъждовното време в Лондон обърка отново програмата на турнира от Големия шлем.

Василев ще играе срещу №6 в схемата Ян Кумстат от Чехия. Българинът вече записа две победи в квалификациите на турнира. Кумстат е финалист от Откритото първенство на Австралия и шампион на силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив.

Денчева ще срещне квалификантката Мика Бучник от Израел, а Янева ще стартира срещу поставената под №11 в схемата Уакана Сонобе от Япония. Преди седмица Елизара Янева победи Сонобе с 6:4, 6:1 на турнира в Роухямптън.

Към 00:20 на 08.07.2024 Новините от днес