site.btaШефът на "Макларън" Зак Браун смята, че слабото представяне на Серхио Перес може да даде шанс на тима му за титлата при конструкторите

снимка: AP Photo/Darron Cummings

Продължаващата неубедителна форма на Серхио Перес може да даде възможност на възраждащия се "Макларън" да изпревари шампиона "Ред Бул" и да спечели титлата при конструкторите във Формула 1, смята шефът на отбора на "Макларън" Зак Браун.

Докато трикратният шампион от "Ред Бул" Макс Ферстапен спечели седем от 11 състезания до момента, мексиканският му съотборник е далеч от най-високото стъпало на подиума, откакто договорът му беше удължен през юни. Перес е пети в класирането при пилотите със 118 точки срещу 237 за лидера Ферстапен и не е завършил по-високо от седмото място в последните си пет състезания, след като започна сезона с три втори места.

"Ред Бул" води при конструкторите с 35 точки, пред "Ферари" с 291 и Макларън с 268 точки.

"Трябва да приемем, че Макс ще бъде първи, втори или трети на всяко състезание. Слабото представяне на Серхио е това, което отваря вратата за нас. Мисля, че ако имаме същия ръст на точки, както в последните шест състезания, може да свършим работа. Напълно сме наясно с това", коментира Браун.

Директорът на отбора на "Ред Бул" Кристиан Хорнер призна, че мексиканецът преминава през труден период.

"Първите му пет състезания (за годината) бяха много конкурентни. Последните пет не бяха никъде", каза той пред телевизия "Скай Спортс" и добави:

"Нуждаем се от него горе, за да подкрепя Макс."

Към 19:15 на 06.07.2024 Новините от днес