site.btaСедемкратният шампион Новак Джокович загуби сет, но продължава в третия кръг на "Уимбълдън"

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Седемкратният шампион Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 2 в схемата сърбин победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джейкъб Фърнли с 6:3, 6:4, 5:7, 7:5 за три часа на корта.

22-годишният британец е номер 277 в световната ранглиста и за първи път участва в основната схема на "Уимбълдън" и на турнир от Шлема изобщо.

Джокович направи по един пробив по пътя си към успеха в първите два сета. В третата част обаче той загуби подаването си в 12-ия гейм и Фърнли намали изоставането си. В четвъртия сет също се игра равностойно, но бившият номер 1 в света Джокович успя да стигне до пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори срещата с първия си мачбол.

"Огромни поздравления за Джейкъб за невероятния мач. Той положи големи усилия и игра много добър тенис“, каза вторият поставен, който игра с вързано дясно коляно, след като претърпя операция на скъсан менискус само преди месец.

"Този ​​мач потенциално заслужаваше да влезе в пети сет по начина, по който и двамата играхме, по начина, по който той игра особено в четвъртия, но много се радвам, че не стана така", добави Джокович.

В третия кръг сърбинът, който се стреми към 25-а титла и записа 372-а победа в турнирите от Големия Шлем, ще играе с Алексей Попирин (Австралия), който елиминира Томас мартин Ечевери (Аржентина) с 3:6, 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Номер 9 в схемата Алекс де Минор (Австрия) също продължава напред след успех над Хауме Мунар (Испания) с 6:2, 6:2, 7:5, а 14-ият поставен Бен Шелтън (САЩ) надделя над Лойд Харис (Южна Африка) с 4:6, 7:6(5), 6:7(5), 6:3, 7:6(7) за 3:53 часа.

Канадецът Денис Шаповалов победи Даниел Алтмайер (Германия) с 7:6(3), 6:3, 1:6, 6:7(3), 6:4, Роман Сафиулин (Русия) спечели срещу Томаш Махач (Чехия) с 6:2, 6:4, 5:7, 6:3, а в изцяло италиански сблъсък Лоренцо Музето елиминира Лучано Дардери с 6:4, 4:6, 6:7(5), 6:4, 6:4.

Към 21:19 на 04.07.2024 Новините от днес