site.btaНовакът във Втора лига Фратрия (Варна) се подсили с младия вратар Стефан Петков

Новакът във Втора лига Фратрия (Варна) се подсили с младия вратар Стефан Петков
Снимка: официална страница на ФК Фратрия (Варна)

Отборът на Фратрия (Варна) се подсили с още един вратар. Това е роденият през 2002-а година Стефан Петков, който идва от Спартак (Варна). Младият страж обаче е юноша на другия варненски клуб – Черно море, където е минала голяма част от кариерата му като юноша, а освен това като 18-годишен оттам беше извикан и в юношеския национален отбор.

Стефан Петков ще конкурира бившия национал Георги Китанов, който се прибра от Малта в родния град и ще пази за новаците в професионалния футбол през идната кампания.

Иначе тимът завърши 2:2 в последната си контролна среща с друг новак във Втора лига – Несебър. Несебърлии откриха резултата на стадиона в Обзор чрез гола на Венцислав Христов в 35-ата минута, а веднага след него защитниците Иван Стоянов и Николай Костов пратиха топката в гредите.

Васил Андони изравни от дузпа в 41-ата минута. Десетина след почивката, Михаил Гащук реализира втория гол за Фратрия. Равенството беше възстановено след удар с глава на Нуретин Пюскюлю в 70-ата минута.

Към 10:24 на 04.07.2024 Новините от днес