site.btaПоставеният под номер 6 Андрей Рубльов загуби срещу 122-ия в световната ранглиста по тенис Франсиско Комесана на старта на "Уимбълдън"

Андрей Рубльов / Снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Поставеният под номер 6 Андрей Рубльов отпадна в първия кръг на мъжката схема от турнира по тенис "Уимбълдън", след като отстъпи с 4:6, 7:5, 2:6, 6:7(2) на намиращия се на 122-о място в световната ранглиста Франсиско Комесана.

Рубльов, който през миналата година достигна до четвъртфиналите на "Ол Ингланд Клъб" и отстъпи на Новак Джокович, загуби нервите си след края на мача, изкрещя и влезе в разгорещен спор с треньорите си. 26-годишният руснак имаше подобен срив и на "Ролан Гарос".

"Имах много възможности, много шансове, но не се възползвах. Съперникът ми игра много добре - 10 точки за психическата му стабилност. Той спечели напълно заслужено", заяви Рубльов и добави, че е трябвало да остане по-позитивен на корта.

Комесана е на 23 години и няма много опит. Това бе едва вторият му официален мач на трева на каквото и да било ниво, както и дебютен на "Уимбълдън", но той игра много стабилно. Аржентинецът проби Рубльов за 3:2 в първия сет и удържа аванса си, а руснакът записа първи брейк в началото на втория сет. Комесана върна светкавично пробива, но Рубльов записа още един в 12-ия гейм и реализира третия си сетбол.

Аржентинецът, който изпрати 21 аса в полето на Рубльов, спечели с лекота третия сет и доведе четвъртия до тайбрек. Там Комесана загуби само един път подаването си, а руснакът допусна втори мини-пробив с 39-ата си непредизвикана грешка, която изпрати победата в ръцете на Комесана.

"Мечтаех си да играя тук. Толкова съм щастлив, че не знам какво повече да кажа", заяви аржентинецът в интервюто на корта. В следващия си мач той ще срещне 101-ия в ранглистата Адам Уолтън.

Напред продължава и Стефанос Циципас, който се наложи над 84-ия в света Таро Даниел от Япония. Гръцкият тенисист, поставен под номер 11 в схемата, записа 15 аса и реализира три пробива за успеха срещу Даниел, постигнат в рамките на два часа и 26 минути.

Холгер Руне игра с почти час по-малко за победата си над Сонуо Куон. Поставеният под номер 15 датчанин реализира четири пробива срещу 367-ия в световната ранглиста кореец и не му позволи да стигне до разиграване за пробив. В следващия кръг той ще срещне италианеца Фабио Фонини.

Към 01:52 на 03.07.2024 Новините от днес