site.btaУругвай победи САЩ и продължава на четвъртфиналите на Копа Америка, домакините на турнира отпаднаха

снимка: AP Photo/Ed Zurga

Защитникът на Уругвай Матиас Оливера отбеляза единственото попадение за тима на Уругвай, който победи домакините на турнира САЩ с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на Копа Америка.

Футболистите на САЩ отпадат от надпреварата, след като завършиха на трето място в група "С". Уругвай е лидер с 9 точки, след като спечели и трите мача, а в другата среща Панама победи Боливия с 3:1 и се нареди втори с 6 точки, с три пред САЩ.

Домакините се нуждаеха от победа, за да си осигурят класиране напред в турнира и започнаха мача добре, но южноамериканците подобриха играта си в края на първото полувреме и бяха близо до гол чрез Дарвин Нунес.

Уругвай поведе, след като Матиас Оливера беше най-съобразителен в наказателното поле в 66-ата минута. Вратарят на САЩ Матю Търнър успя само да отбие удара с глава на Роналд Араухо и топката попадна в Оливера, който не сгреши. Голът беше признат след продължителна проверка със системата за видеоарбитраж (ВАР) заради евентуална засада.

Панама победи Боливия с 3:1 и за първи път в своята история се класира за елиминационната фаза на Копа Америка.

Бившият футболист на Левски Хосе Кордоба игра 90 минути за успеха.

Хосе Фахардо откри резултата в 22-ата минута, но Бруно Миранда изравни за Боливия в средата на втората част. Резервата Едуардо Гереро отново даде преднина на Панама в 79-ата, а резервата Сезар Янис направи 3:1 в края на двубоя.

На четвъртфиналите Панама ще се изправи срещу победителя от група "D" - Колумбия или Бразилия.

Към 12:19 на 02.07.2024 Новините от днес