site.btaБразилия записа първа победа на Копа Америка

Бразилия записа първа победа на Копа Америка
снимка: АР, L.E.Baskow

Отборът на Бразилия постигна победа с 4:1 срещу тима на Парагвай в мач от втория кръг на груповата фаза на Копа Америка. Головете за успеха бяха дело на Винисиус Жуниор (2), Савио и Лукас Пакета, а за парагвайците точен бе Омар Алдерете.

Бразилците почти сигурно ще играят в директните елиминации, а Парагвай загуби шансове да продължи напред, след като вече има две поражения.

Бразилия показа амбиция за добро представяне още в началото на срещата, но нападателите имаха неточен мерник. В 31-ата минута Лукаш Пакета пропусна дузпа, която ле отсъдена за игра с ръка на футболист на Парагвай.

Пет минути по-късно Винисиус Жуниор бе изпуснат в наказателното поле и даде аванс на „селесао“. В 43-ата минута Савио удвои преднината.  В добавеното време на първата част Винисиус направи преднината класическа.

Три минути след подновяването на играта Алдерете от Парагвай върна един гол. В 65-ата минута Бразилия получи втора дузпа и този път Пакета не сгреши за крайното 4:1.

В другата среща от групата Колумбия спечели над Коста Рика с 3:0 и си осигури място в следващата фаза. Точни за победителите бяха Луис Диас, Давинсон Санчес и Джон Кордоба. Така колумбийците си осигуриха място в следващата фаза с актив от 6 точки, докато Коста Рика с едва 1 ще се надява на чудо в последните мачове, за да измести Бразилия от втората позиция. Винисиус Жуниор и съотборниците му имат 4 пункта.

Към 15:07 на 30.06.2024 Новините от днес