site.btaВратарят на Португалия Диого Коща: "Това беше мачът на живота ми"

Вратарят на Португалия Диого Коща: "Това беше мачът на живота ми"
снимка: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Вратарят на Португалия Диого Коща се превърна в герой, след като спаси и трите дузпи при победа с 3:0 срещу Словения, за да класира своя тим на четвъртфиналите на Евро 2024.

Мачът завърши 0:0 в редовното време и продълженията, а Коща стана първият вратар, който спасява три дузпи и също така не допуска гол от дузпи на Европейско първенство.

"Мисля, че това беше мачът на живота ми. Мачът, в който бях най-полезен. Много, много съм щастлив и също така съм много развълнуван, че помогнах на отбора", каза той след срещата.

Коща, който беше избран за играч на срещата се опитал да разчете езика на тялото на изпълнителите на дузпи от Словения, но в крайна сметка всичко е било "чист инстинкт".

"Това, което си помислих, че трябва да ги спася и се доверих на инстинкта си", добави стражът.

Въпреки че мачът остана без гол след 90 минути, Кристиано Роналдо имаше шанс да даде аванс на Португалия от дузпа в първото продължение. Вратарят на Словения Ян Облак обаче направи зрелищно спасяване, за да откаже капитана на Португалия, оставяйки Роналдо видимо емоционален и облян в сълзи.

"Кристиано е най-трудолюбивият футболист. Разбирам колко е разочарован, той посвещава цялото си време на това", каза Коща.

"Чувствахме, че трябва да продължим да вярваме. Всеки прави грешки. Но важно е какво правим, след като направим тези грешки", коментира още вратарят.

Бернардо Силва отбеляза победната дузпа за тима на Португалия, който ще се срещне с Франция на четвъртфиналите в Хамбург в петък.

Към 11:29 на 02.07.2024 Новините от днес