site.btaКарлос Алкарас започна защитата на титлата си на "Уимбълдън" с победа

Карлос Алкарас започна защитата на титлата си на "Уимбълдън" с победа
Карлос Алкарас / снимка: АПAlberto Pezzali

Испанецът Карлос Алкарас стартира с победа защитата на титлата си на турнира по тенис "Уимбълдън".

На Централния корт в "Ол Ингланд Клъб" настоящият шампион от "Ролан Гарос" надигра естонския квалификант Марк Лаял със 7:6(3), 7:5, 6:2 след два часа и 24 минути игра.

Поставеният под номер 3 в схемата Алкарас срещна неочаквано голяма съпротива от 21-годишния Лаял, особено в първите два сета, в които намиращият се на 269-о място в световната ранглиста Лаял изглеждаше напълно равностоен.

Лаял първи стигна до пробив за 3:2 гейма в първия сет, но веднага след това Алкарас го неутрализира и изравни. Испанецът спечели и последните четири точки в тайбрека, за да вземе първия сет след 55 минути игра.

Вторият сет започна с пробив на Лаял за 2:0, но Алкарас успя да изравни при 2:2. Решителният момент в мача дойде при 5:5 гейма, когато естонският квалификант допусна обрат на свой сервис при преднина от 40:0. Това пречупи съпротивителните му сили и Алкарас не само взе втория сет, но в третия нямаше вече никакви колебания.

Във втория кръг шампионът за 2023 година ще играе с победителя от двойката между австралиеца Александър Вукич и австриеца Себастиан Офнер.

Към следващия етап на турнира продължава и Стан Вавринка. Швейцарският ветеран отстрани участващия с "уайлд кард" британец Чарлз Брум след 6:3, 7:5, 6:4.

39-годишният Вавринка затвори мача за по-малко от два часа и във втория кръг ще играе с друг ветеран - 37-годишния Гаел Монфис. В изцяло френско дерби Монфис победи Адриан Манарино с 6:4, 3:6, 7:5, 6:4.

Победителят от мача между Вавринка и Монфис може да бъде съперник на Григор Димитров в третия кръг, стига българинът да отстрани китаеца Цзюнчън Шан.

Във втория кръг на "Уимбълдън" ще играе и осмият в схемата Каспер Рууд. Норвежецът имаше някои трудности срещу австралийския квалификант Алекс Болт, но успя да го елиминира след 7:6(), 6:4, 6:4. Неговият следващ съперник е италианецът Фабио Фонини, който победи с 6:1, 6:3, 7:5 французина Люка ван Аше.

С победа в турнира започна и италианецът Матео Беретини. Финалистът за 2021 година победи унгареца Мартон Фучович със 7:6(3), 6:2, 3:6, 6:1 и във втория кръг ще очаква водача в световната ранглиста Яник Синер. По-късно днес италианецът играе с германеца Яник Ханфман.

Към 20:19 на 01.07.2024 Новините от днес