site.btaМедведев с убедителен старт на "Уимбълдън"

Медведев с убедителен старт на "Уимбълдън"
снимка: AP/Mosa'ab Elshamy

Даниил Медведев (Русия) започна с трисетова победа участието си на тазгодишното издание на Откритотото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 5 в схемата руснак се наложи с 6:3, 6:4, 6:2 над Александър Ковачевич (САЩ). Той пласира 16 аса и не допусна пробив в мача, продължил час и 49 минути.

Миналогодишният полуфиналист от "Уимбълдън" Медведев стартира силно и поведе с 3:0 гейма, след което задържа преднината си до края на сета.

Втората част започна по-равностойно, но в седмия гейм руснакът реализира нов брейк на подаването на Ковачевич и до края на сета не му даде шанс за връщане на пробива.

В последната трета част Медведев бе най-категоричен. Той поведе с 4:0 и след това рутинно затвори мача с 6:2.

Руснакът, шампион от Откритото първенство на САЩ през 2021 година, ще трябва се изправи срещу французин във втория кръг. Негов противник ще бъде победителят от двубоя между Александър Мюлер и Юго Гастон. По пътя към седми финал в турнирите от Големия шлем потенциален съперник на Медведев на осминафиналите е Григор Димитров.