site.btaИзравнителният гол на Джуд Белингам за Англия срещу Словакия върна част от оптимизма на фенове и специалисти

снимка: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Фенове на Англия и футболни специалисти се подготвяха 95 минути за критики, а фразата "Саутгейт Вън" бе широко разпространена в социалната мрежа "Екс" по време на осминафиналния двубой на Англия срещу Словакия на Евро 2024, спечелен от англичаните след изравнителен гол на Джуд Белингам в добавеното време и победно попадение на Хари Кен в продълженията.

Щастливият развой на събитията за националния тим на Англия вероятно спаси работата на селекционера Гарет Саутгейт и върна част от оптимизма на привържениците на състава на фона на определяното като посредствено представяне от началото на шампионата.

Принц Уилям, който е и президент на Футболната асоциация на Анлия, написа в "Екс": Емоционално влакче на ужасите! Хайде, Англия! Четвъртфинали, идваме!"

Премиерът на страната Риши Сунак коментира: "Нищо не е свършило, преди да е свършило."

Специалисти и бивши футболисти не бяха с толкова приповдигнато настроение.

"Саутгейт може може да остане без работа след 45 минути, ако не промени нещо. Той трябва да излезе от комфортната си зона", заяви бившият капитан на Манчестър Юнайтед Рой Кийн, а друг бивш играч на "червените дяволи" Гари Невил сравни мача с унизителното отпадане от Исландия на осминафиналите на Европейското първенство през 2016 година.

"Преди осем години бях в Ница, когато Англия игра срещу Исландия и сега имах подобно усещане", призна Невил.

Старши треньорът на английския национален състав Гарет Саутгейт не направи смени в състава до 66-ата минута.

Още един бивш национал на Англия Иън Райт коментира, че е трудно човек да се чувства уверен относно отбора. "Но ние показахме, че имаме двама играчи, които са способни да запалят огъня", добави той, а Невил отчете, че Англия трябва да се подобри драматично преди четвъртфиналния си двубой срещу Швейцария в събота, с думите: "Гарет трябва да осъзнае, че той е близо до ръба."

Тимът на Англия е в серия от 13 мача без поражение срещу Швейцария, датираща от 1981 година и е спечелил последните пет, включително с 2:1 през март 2022-а в контрола.

Към 02:14 на 02.07.2024 Новините от днес