site.btaАрсен Венгер разкритикува играта на Англия срещу Словакия

Арсен Венгер разкритикува играта на Англия срещу Словакия
снимка: АР, Ariel Schalit

Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер реагира негативно на играта на английския отбор в 1/8-финалите на Европейското първенство срещу отбора на Словакия (2:1).

„Англичаните играха много бавно и бяха твърде предвидими. В крайна сметка успяха да спечелят благодарение на индивидуалните качества на играчите, а не чрез тактиката си“, цитира beIN Sports Венгер.

Англичаните отговориха на попадението на Иван Шранц с майсторско изпълнение от въздуха на на Джуд Белингам в петата минута на добавеното време, както и с гол на Хари Кейн в първата минута от продълженията.

Англия ще играе срещу Швейцария на четвъртфиналите. Мачът ще се проведе на 6 юли в Дюселдорф и ще започне в 19:00 часа.

Към 12:23 на 01.07.2024 Новините от днес