site.btaЧетири медала при мъжете и жените и още пет при подрастващите завоюваха лекоатлетите на Дунав от Националния шампионат във Велико Търново

Златен, сребърен и два бронзови медала при мъжете и жените и още пет при подрастващите спечелиха лекоатлетите на Дунав от Националния шампионат във Велико Търново. Снимка: СЛАК Дунав (Русе)

Състезателите на Спортния лекоатлетически клуб Дунав (Русе) спечелиха златен, сребърен и два бронзови медала от Националния шампионат за мъже и жени във Велико Търново. Това съобщи председателят на клуба и дългогодишен рекордьор в бяганията на средни и дълги разстояния Евгени Игнатов.

Той уточни, че до момента с една титла е възпитаничката на треньора Борислав Иванов - Ивелина Милкова с резултат 46,11 метра в дисциплината „Хвърляне на диск“. Със сребърен и бронзов медал в овчарския скок са Лора Генова с резултат 2,80 м. и Магдалена Борисова - 2,60 м. Техен треньор е Димитър Петров. Росина Николова, която все още е ученичка в училището за европейски езици „Свети Константин - Кирил Философ“, е с бронзов медал на 400 метра с резултат 56,52 секунди, съобщи още Евгени Игнатов, който е и неин личен треньор.

„В щафетата 4 по 100 метра, отборът на Дунав завърши на пето място. Това е много добро класиране, което дължим на Пламена Стоянова, Габриела Драгнева, Дуйгу Кямил и Дефне Кямил, както и на тяхната треньорка Нивянка Кирилова“, заяви още Игнатов. Той благодари на всички треньори и техните състезатели, които са изключително отдадени на леката атлетика и всекидневно се трудят, за да има отлични резултати и успехи за Русе.

Игнатов добави, че на стадион „Ивайло“ във Велико Търново се е провел и националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета до 16–годишна възраст. В него състезателите на Дунав Нелия Иванова и Боян Захариев са спечелили два златни медала в дисциплината „Овчарски скок“. Нелия Иванова, която е ученичка в Професионалната гимназия по икономика и управление „Елиас Канети“, е защитила титлите си от Националните шампионати в зала до 16 и до 18 години с резултат 2,80 м. Ученикът от училище „Васил Левски“ Боян Захариев е скочил 3,20 м.,което е лично постижение. Личен треньор на двамата е Димитър Петров.

Златен медал е спечелила и националната рекордьорка - състезателката на Дунав Михаела Михайлова в дисциплината „Хвърляне на копие“ при девойките с резултат 40,95 м. Михаела, която е ученичка в Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“, е спечелила и сребърен медал на гюле с резултат 10,58 м. Ученичката в Гимназията по туризъм „Иван П.Павлов“ Ира Господинова е завоювала бронзов медал в дисциплината „Хвърляне на копие“ с резултат – 30,38 м.

Към 18:20 на 30.06.2024 Новините от днес