site.btaБългарският полузащитник Доминик Янков с важен гол за победа на Монреал в първенството на МЛС

снимка: Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Българският полузащитник Доминик Янков вкара второто си попадение в американската Мейджър-лига, разписвайки за 3:2 в 89-ата минута, при успеха на Монреал над Филаделфия. Канадският тим спечели с 4:2 и записа първа победа от пет срещи насам. Янков влезе като резерва в 76-ата минута на мястото на венецуелския нападател Йосеф Мартинес при 2:2.
Срещата вървеше равностойно до последната минута на редовното време, когато Янков тръгна на скорост, получи подаване от Рахийм Едуардс и прати топката в мрежата на Андрю Рик за 3:2. Във 2-ата минута на добавеното време Руан Тейшейра оформи крайното 4:2 за
Домакините. С тази победа Монреал има вече 22 точки и заема 10-о място в Източната конференция на МЛС, изоставайки на 2 от Атланта Юнайтед, който за момента държи последната квота за участие в плейофите.
Янков, който пристигна от Лудогорец (Разград) през зимата, до момента има два гола и две асистенции в 16 мача, пет от които като титуляр.
Брайк Дюк вкара един гол и подаде за още един за успеха на Монреал, асистирайки на Йосеф Мартинес за 1:1 в 36-ата минута. Дюк изравни за 2:2 в 56-ата минута, след като преди да влезе топката във вратата се отби в защитника на гостите Джак Елиът.
Гостите от Филаделфия повеждаха на два пъти в мача. Куин Съливан откри за 0:1 в 29а-ата минута, а Хесус Буено направи 1:2 три минути преди края на първата част. Филаделфия е с две места под Монреал, също в Източната конференция, с 20 точки.

Към 17:21 на 30.06.2024 Новините от днес