site.btaАмериканската състезателка по спортна гимнастика Симон Байлс ще участва на трета олимпиада, след като стана шампионка в многобоя на квалификациите в САЩ

снимка: AP Photo/Charlie Riedel

Симон Байлс ще участва на третата си олимпиада следващия месец в Париж, след като суперзвездата на американската гимнастика спечели титлата в многобоя на националните квалификации на САЩ. Отборът ще бъде обявен в неделя.

Златната медалистка в многобоя от Рио 2016 Байлс събра 58.900 точки от четирите уреда, впечатлявайки с изпълненията си на земя и прескок. Тя остави зад себе си Джордан Чайлс и Суниса Лий.

27-годишната Байлс има седем олимпийски медала, включително четири златни от 2016 година, а 23 от нейните 30 медала от световни първенства са златни. Тя също има няколко специални елемента, носещи нейното име.

Тя се оттегли от няколко финала на последната олимпиада в Токио поради проблеми с психичното здраве, взе си две години почивка от спорта, но се върна миналата година, за да спечели четири златни и едно сребро на Световния шампионат в Антверпен.

Имаше и лоши новини  по време на квалификациите в Минеаполис, след като Кайла Дичело контузи дясното си ахилесово сухожилие, а Шийлз Джоунс получи травма на крака.

Към 15:43 на 30.06.2024 Новините от днес