site.btaАнглия и Словения завършиха наравно и продължават към директните елиминации на Евро 2024

Мач от група "С" на Евро 2024 в Германия:

жълти картони: Киърън Трипиър, Марк Гехи, Фил Фодън (Англия), Ерик Янза, Яка Бийол (Словения)
"РайнЕнерги Щадион", Кьолн: 41 536 зрители
състави
Англия: Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Марк Гехи, Киърън Трипиър (84-Трент Александър-Арнолд), Конър Галахър (46-Коби Мейноо), Деклан Райс, Букайо Сака (71-Коул Палмър), Джуд Белингам, Фил Фодън (89-Антъни Гордън), Хари Кейн
Словения: Ян Облак, Жан Карничник, Ваня Дъркушич, Яка Бийол, Ерик Янза (90-Юре Балковец), Петър Стоянович, Адам Черин, Тими Елшник, Ян Млакар (86-Йон Станкович), Андраж Шпорар (86-Жан Селар), Бенямин Шешко (75-Йосип Иличич)

Англия завърши наравно 0:0 срещу Словения в последния си мач от група "С" на Европейското първенство. Англичаните печелят първо място с актив от 5 точки, докато словенците остават на трета позиция с три пункта, но продължават напред в директните елиминации.

В петата минута Словения достигна до първото положение в двубоя, когато Бенямин Шешко стреля с глава, но вратарят Джордан Пикфорд лесно се справи със ситуацията.

В следващите повече от 15 минути островитяните владееха ситуацията на терена, но не успяха да създадат чисти голови ситуация, докато словенците опитаха няколко центрирания, които не доведоха до сериозни положения.

В 20-ата минута на срещата "трите лъва" реализираха попадение чрез Букайо Сака, но то не беше зачетено. Нападателят на Арсенал получи отляво от Фил Фодън на празна врата и се разписа, но се видя, че е имало засада на Фодън и голът закономерно не бе признат.

След малко повече от половин час игра Хари Кейн получи топката при дъгата на наказателното поле и нанесе удар към средата на вратата, не можа да бие силно и Ян Облак улови лесно.

В 41-вата минута Киърън Трипиър направи остро центриране към наказателното поле, но Конър Галахър и Хари Кейн се разминаха с кълбото.

През втората част играта отново беше равностойна и не предложи много интересни голови положения пред двете врати. В 58-ата минута се стигна до голямо разбъркване в наказателното поле на словенците след центриране от ъглов удар, като Марк Гехи свали с глава за Сака, който пробва задна ножица, но извърши нарушение.

Пет минути след това Словения достигна до първата си ситуация след почивката. Адам Гнезда Черин проби през центъра на терена и пробва късмета си от сериозна дистанция, но топката премина покрай вратата на Джордан Пикфорд.

В 75-ата минута Англия пак имаше изгодна възможност да отбележи гол и да излезе напред, след като топката попадна на крака на Деклан Райс, който шутира към далечния горен ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

След нулевото равенството в този двубой стана ясно, че Хърватия отпада от турнира в Германия.

През целия мач на терена за словенския тим беше бившият защитник на българския шампион Лудогорец Разград Жан Карничник.

Към 16:49 на 30.06.2024 Новините от днес