site.btaБожидар Саръбоюков спечели сребърен медал на скок дължина на турнир по лека атлетика в Гърция

снимка БТА архив

Българинът Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал на скок дължина на международния турнир по лека атлетика в Пирея (Гърция).

19-годишният Саръбоюков записа най-добро постижение от 8.05 метра в петия си опит. В другите успешни той постигна 7.79, 7.94 и 8.04 метра и направи два фаула.

Шампион очаквано стана голямата звезда на домакините Милтиадис Тентоглу. Състезателят на българския специалист Георги Помашки стигна до златото с един сантиметър повече от българина - 8.06 метра още в първия си опит.

26-годишният грък e олимпийски първенец от Токио 2020, трикратен световен и шесткратен европейски шампион на открито и в зала.

Трети се нареди Петр Мейндлшмид (Чехия) с 8.00 метра.

Към 07:19 на 07.07.2024 Новините от днес