site.btaФК Крумовград постигна категоричен успех над Пирин (Благоевград) в контролна среща

снимка: БТА/Красимир Николов

Крумовград отнесе с 5:0 изпадналия във Втора лига отбор на Пирин (Благоевград) в първа среща и за двата отбора през това лято. Това беше и първи мач за новия старши треньор на крумовградчани Атанас Рибарски, който пое тима след напускането на Станислав Генчев в посока Левски (София).

Срещата на терена в Банско започна с тотална доминация на Крумовград, а орлетата изобщо не успяха да се противопоставят. Още до 13-ата минута резултатът в полза на родопчани бе класически 3:0, като бразилския нападател Патрик Луан Дос Сантос откри, а Серкан Юсеин удвои. Атакуващият бразилски халф Диего Рапосо вкара третото попадение.

До края на първото полувреме Крумовград отбеляза още един гол, който бе дело на бразилския нападател Матеус Соуса.

Пет минути преди края на срещата се разписа и младият сенегалец Ламин Жуниор Тал, който пристигна през зимата от италианската четвърта лига.

Следващата проверка на отбора на Крумовград, който през миналата година остана на 6-о място в първенството, е срещу ЦСКА-София на 26-и юни.

Към 09:23 на 07.07.2024 Новините от днес