site.btaВицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова даде старт на Държавното първенство, Ивана Янкулова от Левски-Триадица спечели многобоя при девойките

снимка: БФХГ Фейсбук

Вицепрезидентът на БФХГ и главен съдия на състезанието Невяна Владинова даде старт на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "А" за девойки младша възраст в столичната зала "София".

На откриването присъстваха още Мария Гатева, заместник-главен съдия, и Валентина Симеонова, председател на клуба домакин Левски.

В битка за отличията участват над 220 грации от 43 клуба от цялата страна раздели в три възрастови групи.

Ивана Янкулова от Левски-Триадица спечели многобоя при девойки младша възраст на шампионата. Тя показа стабилна игра и в двата дни и с актив от 99.875 точки (25.200 на обръч, 24.850 на топка, 25.250 на бухалки и 24.575 на лента) завоюва златния медал. С грацията работи Мирослава Батаклиева.

Втора се нареди Дарис Томчева от София Спорт-2017 с 99.250 точки (25.225, 23.450, 25.775, 24.800) с личен треньор Ева Цонева.

Бронзовото отличие взе възпитаничката на Кристина Ташева - Рая Иванова от Академик с 97.875 точки (25.100, 24.475, 25.500, 22.800).

Към 00:46 на 30.06.2024 Новините от днес