site.btaНационалният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години в Тирана

снимка: БФ Волейбол

Националният отбор на България по волейбол за жени до 18 години спечели и третия си мач от група "А" на Балканското първенство в Тирана (Албания). В последния си двубой от груповата фаза младите националки се изправиха в директен спор за първата позиция срещу Република Северна Македония и победиха с 3:0 (25:14, 25:14, 25:11).

Селекцията на Антонина Зетова завърши груповата фаза без загубен гейм и пълен актив от 9 точки, след като постигна чисти победи и срещу домакините и срещу Румъния. На полуфиналите, които ще се играят в петък (21 юни) от 18:30 часа, България почти сигурно ще срещне Сърбия, който играе по-късно днес срещу Молдова в последния си мач от група "Б".

България започна срещу Република Северна Македония в традиционния си стартов състав: Никол Окоро, Димана Иванова, Калина Венева, Вяра Парапунова, Деница Ангелова, Дарина Нанева и либеро Виктория Нинова.

Националките домакините изцяло в хода на мача. В първата част българските състезателки поведоха със 17:9 и след 25:14 поведе в резултата.

С комфортен наш аванс започна втория гейм - 7:3. Перфектна двойна блокада и последвал ас на Димана Иванова направиха разликата 11:5. Селекционерът на Република Северна Македония взе прекъсване, но след него серията се увеличи на 5 поредни точки. България стигна до геймбол при 24:14. Точката бе постигната веднага, след като Димана Иванова затрудни македонките максимално със сервиса си, а Никол Окоро по диагонала реализира за 25:14.

В третия гейм тимът на България беше още по-категоричен. Волейболистките завърши този мач само за 57 минути, а ас на Нанева сложи край на срещата при 25:11.

Четири националки завършиха с двуцифрен актив. С по 12 точки се отчетоха Дарина Нанева и Вяра Парапунова, а по 11 добавиха Никол Окоро и Деница Ангелова. Отново България показа добра игра на начален удар, завършвайки с 13 аса.

Към 01:06 на 30.06.2024 Новините от днес