site.btaКарлос Алкарас започна сезона на трева с победа в два сета, Анди Мъри върви напред на турнира по тенис "Куинс" в Лондон

Снимка: Zac Goodwin/PA via AP

Испанецът Карлос Алкарас започна защитата на титлата си на турнира "Куинс" в Лондон с победа в два сета над аржентинеца Франсиско Черундоло с 6:1, 7:5.
Шампионът от Откритото първенство на Франция тази година се пусна на първи турнир от победата в Париж. Но липсата на практика от тогава до днес изобщо не показа, че е излязъл от форма и набързо спечели първия сет с 6:1. Алкарас взе 16 от 20 възможни точки от първи сервис. Черундоло вдигна малко нивото във втората част, направи пробив и дръпна с 2:0. И той запази това предимство, докато сетът вървеше, но играта му се разпадна, когато сервираше за победата при 5:3. Алкарас върна един пробив, след това изравни за 5:5 в изключително драматичен гейм. Испанецът подаваше, а Черундоло пропусна три мач-бола, за да изравни с пробив. Всяка от трите точки бяха отразени и в следващите два гейма отново Алкарас доминираше. Той затвори мача със 7:5, като спечели подаването на нула.

"Първият мач на този турнир никога не е лесен. Още повече, когато ти е първи на трева, както за мене. Когато започваш сезона на нова настилка, влизането в сериите е много важно. Доволен съм от себе си. Във втория сет беше близо да стане обрат. Но не изпуснах контрола, вложих повече енергия и успях", заяви Алкарас от корта пред камерата.

Петкратният победител на този турнир Анди Мъри също е във втория кръг, след като записа успех в три сета срещу Алексей Попирин (Австралия). Мъри победи с 6:3, 3:6, 6:3.

Шотландецът, който играе своя мач 1000 в Тура, загуби четири последователни мача преди да се изправи срещу австралийския си опонент. Серията включваше и загуба в първия кръг на Откритото първенство на Франция от Станислас Вавринка.

Но днес спечели първия сет само за 34 минути, като не допусна нито една точка за пробив при свое подаван и същевременно изстреля девет уинъра и регистрира само една непредизвикана грешка. След това проби за 5:3 и спечели частта. Мъри имаше спад в играта, което донесе пробив за Попирин и в тази тенденция играта не се промени, за да се изравнят сетовете.

Мъри обаче започна агресивно в третия сет, взе първите три гейма, в това число и пробив във втория. След като стана 4:1 мачът вече беше с предизвестен победител.

Двама американци също продължават напред от мачовете в късната сесия. Томи Пол се справи със Себастиан Баес (Аржентина) с 6:4, 6:4, а Брандън Накашима се възползва от контузията на Дан Еванс (Великобритания) и върви към следващия кръг след разменени сетове 4:6, 6:3. По-рано днес още един американец премина напред и това е Себастиан Корда, който ще бъде съперник на българската звезда Григор Димитров.

Към 22:59 на 26.06.2024 Новините от днес