site.btaНикола Караманолов и Радостин Миленов покриха нормативи за Световното първенство по лека атлетика до 20 години

снимка БТА

Никола Караманолов и Радостин Миленов покриха нормативи за Световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години по време на националния шампионат за юноши и девойки до 18 години, който се провежда на стадион "Берое" в Стара Загора.

Никола Караманолов (Радио 999, Ямбол) покри норматива на 100 метра за шампионата на планетата до 20 години в Лима (Перу). Той записа 10.50 секунди и победи националния рекордьор за юноши Денис Димитров (10.58) и Борислав Рапонджиев (ЦСКА) с 10.80. Друг юноша Георги Петков (Радуканови, Видин) направи лично постижение от 10.83 секунди.

Другият покрит норматив за Световно първенство е на Радостин Миленов (Спартак, Плевен), който записа 14.11 (14.20 е нормата) на 100 метра с препятствия.

Караманолов заедно с четвъртия от еврошампионата за юноши от Йерусалим 2023 Христо Илиев, Борислав Попгеоргиев и Марин Димитров сформираха щафета 4 по100 метра. Четиримата се доближиха до националния рекорд за юноши, който е 40.56 секунди, и бягаха за 40.70.

Само 5 сантиметра не достигнаха на Васил Русенов да покрие нормата на троен скок. Младият Русенов записа 15.45 метра и направи още един опит близо до стандарта от 15.50 с 15.38 метра. Димитър Ташев оглави надпреварата на извън класирането за мъже с 15.93.

Четирикратната шампионка на България в спринта от 2023-а Кристен Радуканова спечели на 100 метра извън класирането с 11.57 секунди.

Пламена Чакърова, медалистка от Европейско първенство за девойки на скок дължина, атакува норматива на 100 метра с препятствия, който е 14.20 секунди, но постигна 14.33, а в тази дисциплина победи украинката Файна Кара с 14.06, а Никол Андонова е трета с 14.82.

На троен скок извън класирането при девойките Димана Йорданова постави личен рекорд с 12.95 метра, а Елена Аргирова е втора с 12.29.

Лични рекорди на 400 м си направиха Тодор Тодоров – 47.25, Данаил Стоянов – 48.33 и Росина Николова (Дунав – Русе) – 56.47

Към 19:16 на 05.07.2024 Новините от днес