site.btaНиколо Барела: " Трябваше да вкараме още голове"

Николо Барела: " Трябваше да вкараме още голове"
Снимка: АП

Полузащитникът на Италия Николо Барела призна, че през второто полувреме е отпаднал физически при победата над Албания с 2:1 в 1-ия кръг на турнира от групите на Евро 2024. Той отбеляза победния гол за "адзурите".

"Доволен съм от победата и от моя гол, но мисля, че трябваше да вкараме повече голове. Щастлив съм, защото помогнах на отбора да спечели. Беше ми физически трудно през второто полувреме, защото не можех да тренирам редовно през последната седмица поради контузия, така че бях малко уморен.

Допускайки гол в първата минута, ние сами си усложнихме ситуацията, но веднага реагирахме добре и създавахме положение след положение“, каза Барела, цитиран от сайтът на УЕФА.

Попадението на Барела е негово 10-с националната фланелка, с което изпревари легендата на Рома Франческо Тоти по брой голове за италианския национален отбор. Тоти има 9 отбелязани гола в 58 мача, Барела има 10 гола в 54 мача. Барела дели 33-то място в класацията за всички времена с още четирима играчи. Рекордьорът по голове за италианския национален отбор е на Луиджи Рива с 35 гола.