site.btaМарко Роси: Първото полувреме бяхме безобразни

Марко Роси: Първото полувреме бяхме безобразни
Марко Роси / снимка: АП/Themba Hadebe

Италианският селекционер на националния отбор на Унгария Марко Роси отчете слабата игра на тима при поражението с 1:3 от Швейцария в първия мач и за двата състава на Евро 2024.

Унгарците губеха с 0:2 на почивката, а след нея се вдигнаха на щурм, но така и не успяха да стигнат дори до частичен обрат.

"През първото полувреме бяхме безобразни, може би с изключение на първите седем-осем минути. Бяхме твърде пасивни. Срещу отбори от това ниво с такава игра е много трудно. Не искам да посочвам виновници. Аз съм старши треньорът и аз поемам отговорност за случилото се", коментира Роси.

"Швейцария е много опитен отбор, който разполага с качествени играчи във всички линии. Те владеят и физическата игра. Когато намалихме до 1:2, опитахме да ги пресираме високо и можеше да стигнем и до изравняване. Но те използваха опита си, забавиха играта, нейното темпо. Подходиха умно. Като треньор съм много разочарован, че в края на мача получихме гол от изритана от вратаря топка. Трудно е да се правят корекции на грешките, които ние допуснахме днес. Не всеки ден правим подобни грешки. Те са част от играта, но най-добрите футболисти правят най-малко такива. Няма стратегия, с която да спреш индивидуалните грешки. Това не е тактика. Факт е обаче, че не комуникирахме. Давахме много свобода на нападателите им. На почивката направихме корекции, но вече беше твърде късно", завърши Роси

Към 09:23 на 08.07.2024 Новините от днес