site.btaВиктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис във Валенсия

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис във Валенсия
снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей УТА 125 в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди евро.

Поставената под номер 1 в схемата Томова победи рускинята Оксана Селехметева със 7:5, 2:6, 6:1 за 1:55 часа.

Българката направи обрат от 1:4 до 7:5 в първия сет, след като взе подаването на съперничката си в 11-ия гейм. Във втората част рускинята стигна до три пробива и след 6:2 изравни резултата.

В решителната трета част Томова доминираше изцяло, даде само гейм на Селехметева и без проблеми затвори мача.

В спор за място на полуфиналите българката, която заработи 27 точки за световната ранглиста и 3020 евро, ще играе с осмата в схемата Дария Семенистая (Латвия).

69-ата в световната ранглиста Томова е спечелила единствената среща между двете в Бостад (Швеция) през миналата година с 6:1, 6:4.

Към 23:15 на 05.07.2024 Новините от днес