site.btaЕтиен Капу напусна Виляреал

Етиен Капу напусна Виляреал
Снимка: АР/Alberto Saiz

Етиен Капу напусна Виляреал, това обявиха в социалните мрежи на клуба. 35-годишният французин беше част от "жълтата подводница" от зимата на 2020 година. Изигра 148 мача във всички турнири и реализира 12 попадения.

Най-големият му успех бе спечелването на Лига Европа през сезон 2020-21. Тогава Виляреал победи Манчестър Юнайтед във финала в Гданск, Полша с 11:10 след изпълнение на дузпи, след като в редовното време срещата завърши при резултат 1:1. Така "жълтите" стигнаха до своя първи значим трофей в историята си.  Халфът имаше ключова роля в сблъсъка, като изигра 120 минути.

Защитавал е още емблемите на Тулуза, Тотнъм и Уотфорд. Капу има 7 мача и 1 гол за родината си.

Още няма информация коя ще е следващата футболна дестинация в кариерата му.

Към 01:18 на 09.07.2024 Новините от днес