site.btaФранция не успя да победи Канада в последната си проверка преди Евро 2024

Франция не успя да победи Канада в последната си проверка преди Евро 2024
снимка: АР, Yohan Bonnet

Франция завърши 0:0 срещу Канада в Бордо в последната си проверка преди старта на Евро 2024. Килиан Мбапе не тренира заради лек проблем с гърба и Дидие Дешан реши да не рискува с включването му от първата минута.

Жиру изведе Франция с капитанската лента, като за голмайстор номер 1 в историята на "петлите" това беше последен мач с екипа на националния отбор пред родна публика.

Европейският шампион Италия се наложи с 1:0 над Босна и Херцеговина на стадион "Карло Кастелани" в Емполи. "Скуадра адзура" отново не бе на нужното ниво с представянето си. Единственото попадение в срещата бе дело на Давиде Фратези в 38-ата минута.

Словакия записа успех с 4:0 над Уелс в последната си контролна среща преди Евро 2024. В 45-тата минута Юрай Куцка откри резултата след удар от дистанция, а преди това Давид Ханцко се бе разписал, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 56-ата минута Роберт Боженик покачи на 2:0, а четири минути по-късно Лукаш Хараслин с акробатичен удар направи резултата класически. Крайното 4:0 оформи Ласло Бенеш с далечен изстрел в 90-ата минута на двубоя.

Първата среща на Словакия на първенството ще бъде срещу състава на Белгия на 17 юни.

Отборът на Грузия воден от Вили Саньол победи с 3:1 Черна гора в Подгорица.

Отар Китеишвили даде преднина на гостите в 10-ата минута, а в 33-ата Жорж Микаутадзе удвои. Стеван Йоветич върна едно попадение за Черна гора през втората част, но Буду Зивзивадзе подпечата успеха на грузинците в 83-ата минута.

Първият мач на Грузия на Евро 2024 е срещу Турция на 18 юни.

Към 03:21 на 09.07.2024 Новините от днес