site.btaНидерландия постигна убедителна победа над Канада в контролна среща преди Евро 2024

снимка: AP Photo/Patrick Post

Джереми Фримпонг вкара един гол и подаде за още един при категоричната победа на Нидерландия с 4:0 над Канада в контролна среща, която е част от подготовката на "лалетата" за Евро 2024. След нулева първа част домакините вдигнаха сериозно оборотите и в рамките на 13 минути след почивката отбелязаха три гола, което беше и ясен знак кой ще бъде краен победител.

Срещата беше дебют за американския селекционер на Канада Джеси Марш, който пое отбора през месец май.

Мемфис Депай откри резултата в 50-ата минута, като за него това беше гол номер 45 с националната фланелка. Той получи чудесно фалцово центриране от дясно от Фримпонг и прати топката във вратата. 7 минути по-късно крилото на Байер (Леверкузен) удвои преднината на своите на 2:0, след като десетина метра с левия крак технично преодоля вратаря Дейн Сент Клер.

Стражът на "кленовите листа" имаше вина за третия гол, след като отби несръчно далечен удар, а при добавката Вут Вегхорст беше най-съобразителен, отбелязвайки за 3:0 в 63-ата минута. Защитникът Върджил ван Дайк вкара с глава последния гол в срещата.

Само петима футболисти на Нидерландия имат 25 или повече голове при един национален селекционер от 1978-а година насам, а Депай в тази среща влезе в тази група. Канадците не стояха само в защита в срещата, имаха близо десетина добри атаки, които завършиха с осем изстрела - три от които на голямата им звезда Джонатан Дейвид, но нито един гол във вратата на Барт Фербруген.

Нидерландия ще има последен тест преди да пътува за Германия за Еврофиналите – пак в Ротердам срещу Исландия на 10-и юни. Канадците също ще изиграят още един приятелски мач преди да се приберат и да чакат Копа Америка. Те ще гостуват на Франция в неделя.

Към 19:18 на 07.07.2024 Новините от днес