site.btaТимът на Англия постигна комфортна победа над Босна и Херцеговина преди Евро 2024

Снимка: AP Photo/Scott Heppell

Отборът на Англия се наложи над тима на Босна и Херцеговина с 3:0 в Нюкасъл в контрола, която е част от подготовката за Европейското първенство по футбол в Германия. Селекционерът на домакините Гарет Саутгейт пусна подмладен отбор на терена с цел да реши какъв да е окончателният му състав за шампионата.

В петък англичаните ще изиграят последната си проверка срещу Исландия на "Уембли", след която ще стане ясен съставът от 26 играчи за Евро 2024.

Силен мача срещу боснеския отбор направиха халфът на Челси Коул Палмър, както и крилото на Кристъл Палас Еберечи Езе. Палмър даде страхотен извеждащ пас за Оли Уоткинс в деветата минута на мача, а след това хладнокръвно реализира дузпа. Езе направи много успешни дрибъли през първата част, в която нямаше много положения пред вратата на гостите. Той бе сменен след час игра под аплодисментите на публиката.

Джак Грийлиш също се бори за място в тима, като успя да се отличи с асистенция за Трент Александър-Арнолд за втория гол пет минути преди края на редовното време.

Капитанът на Англия Хари Кейн също се появи в игра в последния половин час след контузия на гърба и оформи крайното 3:0 в края на срещата.

Тимът на Англия е част от Група "С" на Европейското първенство в компанията на тимовете на Словения, Сърбия и Дания.

Към 22:08 на 27.06.2024 Новините от днес