site.btaНорвежецът Каспер Рууд и германецът Александър Зверев са последните четвъртфиналисти на "Ролан Гарос"

Снимка: AP Photo/Thibault Camus

Норвежецът Каспер Рууд се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис, след като се наложи над американеца Тейлър Фриц със 7:6 (6), 3:6, 6:4, 6:2. Рууд е финалист от последните две издания на турнира "Ролан Гарос", като сега на четвъртфиналите ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович в повторение на спора за титлата от миналата година.

Норвежецът измъкна изключително оспорвания първи сет с тайбрек. При 5:4 в своя полза скандинавецът имаше два сетбола при сервис на американеца, който се защити. След това Рууд отрази точка за спечелване на сета от Фриц, преди да затвори частта с 8:6.

Във втората част Тейлър Фриц поведе бързо с 3:0 и запази аванса си до края, като изравни резултата.

Каспер Рууд обаче бе по-свеж и уверен в третата и четвъртата част, в които даде общо шест гейма на съперника и продължи сред най-добрите 8 в турнира. Норвежецът чака да научи какво е състоянието на Новак Джокович, който заяви, че може и да се откаже от участие, ако контузията на коляното му се окаже по-сериозна.

В последният мач от вечерната сесия Александър Зверев от Германия преодоля датчанина Холгер Руне в гладиаторски мач с 4:6, 6:1, 5:7, 7:6 (2), 6:2, продължил 4 часа и 11 минути, като завърши далеч след полунощ в нощта на понеделник срещу вторник.

27-годишният Зверев ще се опита да се класира за Топ 4 в Париж за четвърта поредна година в сряда, когато ще се изправи срещу австралиеца Алекс Де Минор, който победи руснака Даниил Медведев.

Зверев изигра втори пореден петсетов мач, след като отстрани изключително трудно нидерландеца Талон Грикспур със супертайбрек в петата част. Сега германецът имаше нужда от тайбрек в четвъртия сет, за да остане в мача, а в последната част бе съхранил повече енергия, за да се направи разликата срещу упорития Руне.

Към 22:08 на 27.06.2024 Новините от днес