site.btaФиналистът от последните две издания на "Ролан Гарос" Каспер Рууд се класира за третия кръг

снимка: АР

Финалистът от последните две издания на Откритото първенство на Франция по тенис Каспер Рууд се класира за третия кръг на турнира.

Норвежецът стигна до драматичен успех със 7:6 (5), 1:6, 6:3, 4:6 и 6:3 над испанеца Алехандро Давидович Фокина.

Рууд, който през миналата година отстъпи в мача за титлата на Новак Джокович, а година по-рано бе победен и от Рафаел Надал, имаше сериозни трудности срещу Фокина.

Седмият в схемата норвежец реализира общо пет пробива в мача, но беше много колеблив при подаванията си.

В третия кръг Рууд ще срещне Томас Мартин Етчевери, който през миналата година игра четвъртфинал в Париж. Аржентинецът, който е номер 28 в схемата елиминира Артур Риндеркнех (Франция) след 3:6, 6:7 (8), 6:1, %70 и отказване.

Миналогодишният четвъртфиналист в Париж Карен Хачанов допусна изненадваща загуба от Йозеф Ковалик (Словакия), който е „щастлив губещ“ от квалификациите. Словакът стигна до обрат след 4:6, 4:6, 6:4, 6:3 и 6:4.

Любимецът на феновете на домакините Гаел Монфис загуби от Лоренцо Музети (Италия), като пропусна да стигне до мач с Новак Джокович. Италианецът убедителен след 7:5, 6:1 и 6:4.

Към 07:01 на 16.07.2024 Новините от днес