site.btaВенеция победи Кремонезе с Валентин Антов и си гарантира участие в Серия А от следващия сезон

снимка: БТА/Владимир Шоков

Валентин Антов и неговият Кремонезе няма да играят в италианския футболен елит, след като загубиха втория плейофен мач срещу Венеция с 0:1. Така венецианците печелят финалния бараж след нулево равенство в първата среща в Кремона и отново са в Серия А след две години пауза.

Единственото попадение за Венеция вкара датският нападател Кристиан Гюткяер в 24-ата минута, който беше изведен зад защитата от американското крило Джанлука Бузио. Вратарят на гостите Джанлука Саро остана изненадан от развитието на атаката и реагира със закъснение.

Българският национал Валентин Антов отново беше титуляр за Кремонезе и остана на терена до 85-ата минута, когато беше заменен от Даниел Чиофани. Антов, който играе за Кремона като преотстъпен от Монца, се справи много добре в мача и в двете фази. Тази вечер той трябва да пътува за Букурещ, където утре ще се присъедини към българския национален отбор за контролата с Румъния.

Както и в първата среща, двата отбора се вкопчиха в равностойна битка. Извън гола, по една опасна ситуация беше създадена и от двата тима.

Началните 20 минути на второто полувреме, както и последните десетина бяха за гостите от Кремонезе, които обаче така и не успяха да преодолеят вратаря Йесе Йоронен.

Така Венеция, която изпусна директната промоция в последния кръг заради загуба от Специя с Петко Христов, все пак влиза в Серия А като трети отбор след Парма и Комо.

Към 22:20 на 27.06.2024 Новините от днес