site.btaНовак Джокович надигра испанеца Роберто Карбайес Баена на "Ролан Гарос" и продължава защитата на титлата си

Снимка: AP Photo/Jean-Francois Badias

Сърбинът Новак Джокович нямаше никакви затруднения да преодолее испанеца Роберто Карбайес Баена във втория кръг на "Ролан Гарос", като се наложи с 6:4, 6:1, 6:2 за малко повече от два часа игра.
Така световният номер 1 продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на Франция от миналата година.

Джокович допусна пробив още в първия гейм на първия сет, но веднага направи рибрейк, а в деветия гейм направи нов пробив в смаш воле след разиграване с 24 удара от двете страни на мрежата.

Сърбинът поведе с 4:0 във втората част, преди 31-годишният испанец да успее да спечели един гейм. Той поведе и с 5:1 в третия сет, преди да затвори мача.

В третия кръг Джокович чака победителя от мача между французина Гаел Монфис и италианеца Лоренцо Музети.

Американецът Себастиан Корда също си осигури място в третия кръг на турнира то Големия шлем, след като се наложи над корейския квалификант Сун Квон с 6:4, 6:4, 1:6, 6:3.

Канадецът Денис Шаповалов също се класира за следващата фаза с успех над американеца Франсис Тиафо със 6:7 (4), 6:4, 6:2, 6:4.

Италианецът Матео Арналди също се класира за следващия кръг с победа над представителя на домакините Александър Мюлер с 6:4, 6:1, 6:3.

Чиста победа спечели и нидерландецът Талон Грикспур, който надигра италианеца Лучани Дардери със 7:6 (2), 6:3, 6:3.

Към 01:20 на 01.07.2024 Новините от днес