site.bta15-годишна русенка стана шампион на турнира по тенис на маса „Олимпийски Надежди“ за девойки до 19 г.

15-годишната Анита Петкова пребори конкуренцията на най-добрите 19-годишни девойки по тенис на маса у нас за първото място в турнира "Олимпийски надежди". Снимка: СКТМ "Дунав" - Русе

15-годишната представителка на спортния клуб по тенис на маса (СКТМ) „Дунав“ Анита Петкова спечели турнира „Олимпийски надежди“ в Албена, съобщи за БТА треньорът й Петър Петров. Той уточни, че в 17-ото издание на надпреварата под егидата на Министерството на младежта и спорта русенката е преборила конкуренцията на 16 от най-добрите девойки до 19 години у нас.

Петров добави, че Петкова ще е част и от националния отбор за девойки до 19 г., който на 4 юни се събира за Балканско първенство по тенис на маса в Албена. Преди това 15-годишната състезателка ще направи дебют в надпревара при жените – Държавното индивидуално първенство в Панагюрище, което започва на 31 май.

„Големи надежди възлагаме на силния ни мъжки отбор. Нашият клуб ще има 6 представители, от които очакваме медали. Очакваме достойно представяне и от Анита, която тепърва трупа опит сред най-добрите“, каза още за БТА треньорът в СКТМ „Дунав“ Петър Петров.

Към 02:17 на 23.07.2024 Новините от днес