site.btaМиналогодишната полуфиналистка Беатрис Адад Мая отпадна на старта на откритото първенство по тенис на Франция

Снимка: AP Photo/Gregorio Borgia

Миналогодишната полуфиналистка Беатрис Адад Мая (Бразилия) отпадна от тазгодишното издание на откритото първенство на Франция, след като загуби с 6:3, 4:6, 1:6 срещу 51-та в световната ранглиста по тенис за жени Елизабета Кочарето (Италия) в мач от първия кръг.

Мачът бе изпълнен с грешки и двете тенисистки си размениха по един сет след след осем пробива, като само Адад Мая позволи на съперничката си да атакува брейк в 12 случая. Ситуацията не се промени и в последната част, където Кочарето реализира два пробива в началните четири гейма и вкара първия си мачпойнт за крайното 6:1.

Кочарето, която в следващия кръг ще се изправи срещу Кристина Букса (Испания), записа двойно повече печеливши удари срещу съперничката си - 42 срещу 21. Тя реализира и 6/12 възможности за пробив, докато Адад мая завърши с 4/13.

По-рано отпадна и поставената под номер 6 в схемата Мария Сакари (Гърция), която загуби с 6:3, 4:6, 3:6 срещу Варвара Грачова (Русия). Виктория Томова (България) пък продължава напред след победа над Екатерина Александрова (Русия) с 6:3, 7:6(5).

Бернарда Пера (САЩ) записа една от най-експресните победи на турнира, след като се наложи с 6:2, 6:0 срещу Нао Хибино (Япония) в рамките на 60 минути. В следващия си мач американката ще играе срещу Грачова.

Към 07:47 на 19.07.2024 Новините от днес