site.btaПирин и Хебър не си вкараха голове в мач от Първа лига

Пирин и Хебър не си вкараха голове в мач от Първа лига

Мач от 34-ия кръг в Първа футболна  лига:

жълти картони: Евгени Георгиев (Пирин), Георги Каракашев, Олексий Збун, Шейх Диаманка, Божидар Пенчев (Хебър)
стадион "Христо Ботев", Благоевград
състави
Пирин: Максим Ковальов, Айуб Абу (70-Аймен Суда), Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Моду Диане (62-Христо Попадийн), Андрей Йорданов, Арно Лузайадио, Асен Дончев (70-Данило Полонски), Венцислав Бенгюзов (90-Евгени Георгиев), Иван Тасев, Станислав Костов (46-Юго Комано)
Хебър: Петър Дебърлиев, Лазар Марин, Жоао Сеско, Архан Исуф, Николай Николаев (46-Божидар Пенчев), Йоан Н'зи, Георги Каракашев, Стилиян Тисовски, Марк-Емилио Папазов (74-Олексий Збун), Шейх Диаманка, Николас Пенев (73-Атанас Кабов)

Пирин направи равенство 0:0 с гостуващия Хебър в мач от 34-ия кръг от Първа лига.

След близо 18 минути игра Йоан Н'зи напредна и стреля, но вратарят Максим Ковальов изби топката без особени проблеми.

До края на първата част двата отбора продължиха да действат предпазливо и не се стигна до никакви други възможности за гол.

В 58-ата минута Йоан Н'зи отново опита да застраши вратата, пазена от Ковальов. Този път той изпробва късмета си от границата на наказателното поле, след като топката му беше заложена от Николас Пенев, но вратарят на домакините хвана топката.

Три минути по-късно гостите от Пазарджик организираха още една опасна атака. Н'зи подаде за Шейх Диаманка в наказателното поле. Той се обърна и отправи плътен удар, който премина покрай лявата греда.

В 78-ата минута опасен удар на Атанас Кабов се отби в гредата на вратата на Пирин.

Пирин е на 13-то място в класирането с 32 точки, докато Хебър е с точка по-малко на 14-та позиция в Първа лига.

Към 06:19 на 23.07.2024 Новините от днес