site.btaСпартак (Пазарджик) триумфира в класирането по медали на Държавното първенство по кикбокс стил К1 в Севлиево

снимка: Българска конфедерация по кикбокс и муай тай

Спортен клуб Спартак от град Пазарджик спечели купата на Държавното първенство по кикбокс в ринговия стил К1, което се проведе в Севлиево. Кикбоксьорите на тима заеха първото място в класирането по медали с актив от 5 златни и 3 сребърни отличия.

Втори се наредиха състезателите на СК Вокил (Варна) с 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала. Трети на почетната стълбичка се качиха представителите на спортен клуб Шуменска крепост с 5 златни, 2 сребърни и 1 бронзово отличие.

Купата за най техничен състезател на шампионата получи Виктор Михалев от Вокил в категория до 54 кг, след като спечели своя финал с категорична победа и нокаут над своя съперник.

За най-перспективен състезател беше отличен кикбоксьорът на Скорпион (Плевен) Иван Дирин в категория до 57кг юноши младша възраст.

Купата за "Лъвско сърце" бе присъдена на Антон Марков от СК Нефтохимик при юноши младша възраст, кат. 63.5 кг. Наградата се връчва за проявен силен дух, изиграни тежки и оспорвани мачове, но спечелени с характер, или такива които са загубени, но състезателят е показал воля и е продължил да се опитва докрай да стигне до успеха.

На първенството в спортна зала "Дан Колов" в град Севлиево участваха представители на 34 клуба по кикбокс.

Към 19:28 на 02.06.2024 Новините от днес