site.btaПобеден гол на Преслав Боруков запази надеждите на Маритимо за промоция за португалския елит

Преслав Боруков / снимка: БТА/архив

С гол на Преслав Боруков в 81-вата минута Маритимо победи с 2:1 като домакин Оливейрензе в среща от предпоследния 33-ти кръг на Лига Португал 2.

За него това е втори гол от трансфера му в Португалия през зимата, но и двата дойдоха в последните три мача.

Българският национал остана в игра от първата от четвъртата минута на продължението на мача, като след попадението си получи и жълт картон, тъй като си свали екипа. Неговият гол, който дойде след центриране от фланга, позволи на тима от Фуншал да запази надеждите си за класиране в португалския елит през следващия сезон.

Маритимо е на четвърто място в класирането с  63 точки, на точка зад третия АВС. Боруков и съотборниците му нямат шанс за второто място, което се държи от Насионал Мадейра и което дава директна промоция, но могат да участват в плейофа за класиране/оставане в Лига Португал.

В последния кръг Маритимо гостува на Академика Висеу, докато АВС приема Тондела.

Към 06:30 на 23.07.2024 Новините от днес