site.btaУилиам Чолов шампион на турнира "Златен гонг" в Скопие, Петър Белберов победи Йордан Морехон

Уилиам Чолов спечели титла в категория до 75 килограма на международния турнир по бокс в Скопие "Златен гонг" / снимка: БФБокс

Уилиам Чолов спечели титлата при 75-килограмовите на боксовата надпревара "Златен гонг". 53-тото издание на международния турнир в Скопие се проведе с участието на четирима български национали, водени от треньора Александър Александров.

Чолов ликува със златния медал, след като не остави шанс на финала на Орландо Холи-Сотоми от Уелс. Българинът демонстрира превъзходство в хода на цялата среща и заслужено се поздрави с успех с 5:0 съдийски гласа.

При 80-килограмовите Стелиан Страхилов взе сребърно отличие. На финала той отстъпи в равностоен мач с 1:4 гласа на албанеца Редис Карай.

При най-тежките (+92 кг) Петър Белберов и Йордан Морехон не се качиха на ринга за своите последни срещи. Така те завършиха съответно със сребърен и бронзов медал. В прекия мач между тях Белберов се наложи с 4:1 гласа. В трите мача помежду им тази година Белберов води с 2:1 успеха над родения в Куба Морехон.

Към 16:29 на 19.05.2024 Новините от днес