site.btaНюкасъл се справи лесно с Бърнли, Александър Исак отбеляза 20-ия си гол във Висшата лига през кампанията

снимка: AP/Steve Welsh

Александър Исак реализира 20-ия си гол във Висшата лига през сезона при победата на Нюкасъл с 4:1 като гост срещу застрашения от изпадане Бърнли в мач от 36-ия кръг.

"Черно-белите", които се изкачиха на шесто място в класирането, запазват шансове да играят в евротурнирите през следващия сезон. Голове на Калъм Уилсън, Шон Лонгстаф и Бруно Гимараеш осигуриха лесния успех в полза на водения от мениджъра Еди Хау състав. Исак пропусна дузпа в 52-ата минута, а само 180 секунди по-късно се разписа във вратата на домакините.

Бърнли реализира късно почетно попадение чрез Дара О'Ший, но "виненочервените" остават на пет точки под спасителната зона в шампионата на Англия.

Нюкасъл вече е отбелязал 78 попадения, което е нов клубен рекорд в ерата на Висшата лига.

В друга среща от кръга Нотингам Форест победи с 3:1 като гост изпадналия от елита Шефилд Юнайтед.

С два гола се отличи Калъм Хъдзън-Одой, а "остриетата" изненадващо поведоха в резултата още в 17-ата минута чрез Бен Бреретън Диас.

Хъдзън-Одой изравни само десет минути след това след шут към далечната греда.

В 51-ата минута Антъни Еланга подаде за Уили Боли, а той пусна към Райън Йетс, дал аванс в полза за Форест за първи път в мача.

Точно 14 минути след това Калъм Хъдзън-Одой оформи крайния резултат след асистенция на Морган Гибс-Уайт.

Дълбоко в допълнителното време Анел Ахмедходжич получи втори жълт и съответно червен картон и остави Шефилд в намален състав.

Нотингам Форест заема спасителната 17-та позиция в класирането с 29 пункта.

Лондонските съперници Брентфорд и Фулъм направиха равенство 0:0, а по-късно днес шампионът Манчестър Сити приема Уулвърхемптън.