site.btaОБНОВЕНА Шиникова отпадна на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на турнир по тенис в Тунис

снимка: БФТенис

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 1 българка отстъпи пред японката Икуми Ямадзаки с 4:6, 6:1, 2:6 за близо два часа на корта.

В първия сет Шиникова допусна пробив в края, но във втората част доминираше и след 6:1 изравни резултата. В третия сет японката поведе с 4:1 и до края на мача нямаше проблем да стигне до крайния успех.

Шиникова все пак заработи 617 долара и 8 точки за класацията на Женската тенис асоциация (УТА).

Българката и Тифани Льометр (Франция), поставени под номер 3, се отказаха от мача си на полуфиналите на двойки срещу водачките в схемата Мария Ерасо Гонсалес (Колумбия) и Ясмин Мансури (Франция).

Така 32-годишната софиянка си осигури 14 точки за световната ранглиста при дуетите и 180 долара.

Към 02:38 на 18.05.2024 Новините от днес