site.btaЛудогорец си осигури сблъсък с Ботев (Пловдив) на финала в турнира за Купата на България след нов категоричен успех над Хебър (Пазарджик)

Снимка: БТА, Архив

Купа на България по футбол, среща-реванш от полуфиналите в турнира между отборите на Хебър (Пазарджик) и Лудогорец (Разград):

Хебър (Пазарджик) - Лудогорец  0:5 (0:3)
голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 5, 0:2 Кайо Видал 22, 0:3 Клод Гонсалвеш 44, 0:4 Матиас Тисера 75, 0:5 Сонко Сундберг 90
* Лудогорец се класира за финала с общ резултат 9:0.
стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик
главен съдия: Георги Гинчев, гр. Велико Търново
жълти картони: Олексий Збун (Хебър Пазарджик)
състав на Хебър (Пазарджик): Боян Загорски (72-Мартин Янков), Жоао Сеско, Иван Дишков, Архан Исуф, Георги Каракашев, Николай Николаев (46-Богомил Божуркин), Йохан Н'зи (46-Ангел Бастунов), Стилиян Тисовски, Октай Хамдиев (60-Сашо Лебанов), Олексий Збун (60-Николас Пенев), Марк-Емилио Папазовасъстав на Лудогорец: Серджио Падт (60-Дамян Христов), Георги Терзиев, Диниш Алмейда, Ноа Сонко Сундберг, Дени Групер (59-Антон Недялков), Ивайло Чочев, Клод Гонсалвеш, Матиас Тисера (76-Руан Круз), Кайо Видал (60-Рай Насименто), Тодор Неделев (78-Педро Нареси), Спас Делев

Отборът на Лудогорец е вторият финалист в турнира за Купата на България по футбол. „Орлите“ спечелиха безпроблемно и реванша срещу Хебър (Пазарджик) с 5:0 и така с общ резултат 9:0 си осигуриха продължаване напред в надпреварата. По веднъж за успеха на разградчани се разписаха Ивайло Чочев, Кайо Видал, Клод Гонсалвеш, Матиас Тисера и Ноа Сонко Сундберг.

В битката за трофея играчите на Георги Дерменджиев ще се изправят срещу Ботев (Пловдив), който в другия полуфинал отстрани ЦСКА-София с общ резултат 3:0.

Още в първата минута домакините записаха първи точен удар. Георги Каракашев стреля от около 20 метра право в ръцете на Серджио Падт.

Лудогорец отговори в четвъртата минута, когато Матиас Тисера бе изведен с дълго подаване зад защитата и шутира по диагонала, но Боян Загорски успя да избие в корнер. След неговото изпълнение обаче играчите на Георги Дерменджиев поведоха в резултата. Ивайло Чочев се извиси в наказателното поле и засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 14-ата минута вратарят на „орлите“ спаси и силен шут на Марк-Емилио Папазов от дистанция.

Две минути по-късно Матиас Тисера отново се откъсна зад отбраната на домакините след двойно подаване с Чочев. Аржентинецът финтира Боян Загорски, но вместо да реализира в опразнената врата реши да залъгва и върналия се Олексий Збун, който успя да му отнеме.

В 22-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Иван Дишков сбърка при овладяването на наглед лесна топка в центъра на терена и позволи на Кайо Видал да му отнеме. Бразилецът напредна до наказателното поле, преодоля защитник и реализира в мрежата на Загорски за 2:0.

В 31-ата минута Сонко Сундберг бе близо до това да вкара в собствената си врата, след като не бе достатъчно концентриран при прострелно центриране от десния фланг и в опита си да изчисти прати топката на сантиметри над напречната греда. Минута по-късно Серджио Падт трябваше да се намесва при силен изстрел на Георги Каракашев от дистанция.

В 37-ата минута Матиас Тисера получи отдясно в наказателното поле на Хебър и шутира по диагонала, но Боян Загорски отрази.

Минута преди края на първата част гостите поведоха с 3:0. Клод Гонсалвеш се разписа с красиво изпълнение в горния ляв ъгъл от около 20 метра, с което не остави шансове на стража на домакините.

Пет минути след началото на втората част Хебър бе близо до попадение. Олексий Збун засече точно центриране от левия фланг, но Серджио Падт плонжира и улови.

В 55-ата минута разградчани организираха бърза контраатака отляво, Кайо Видал получи на скорост зад гърба на Ирхан Исуф и пусна успореден пас в към Матиас Тисера, който от няколко метра стреля над вратата.

В 66-ата минута аржентинецът отново се озова на добра позиция пред границата на наказателното поле, но този път ударът му срещна напречната греда. Четири минути след това нападателят на Лудогорец имаше още един изгоден шанс за гол, който обаче пропиля, стреляйки неточно от около 10 метра, а в следващата атака нов опасен изстрел на Тисера бе спасен от Загорски.

В 75-ата минута офанзивният футболист на гостите все пак успя да реализира, след като бе изведен зад защитата от Тодор Неделев, изпревари излезлия напред Мартин Янков и вкара в опразнената врата за 4:0.

В 90-ата минута централният защитник Ноа Сонко Сундберг оформи крайния резултат, след като се озова на добра позиция след изпълнение на корнер и с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле разстреля Янков за 5:0.

Така Лудогорец продължава защитата на трофея си от миналата година. Финалният сблъсък за Купата на България е насрочен за 15 май на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата. Лудогорец и Ботев ще се срещнат за трети път на финала в надпреварата. Разградският тим триумфира през 2014 година, когато надделя с 1:0 на стадион „Лазур“ в Бургас, а през 2017 „канарчетата“ ликуваха след успех с 2:1 в София.